home
oferta
galeria
gielda
kontakt
 
 

Licznik komórek somatycznych DCC
Profesjonalne doradztwo bezpośrednio w gospodarstwie
Licznik komórek somatycznych DCC to lekkie, przenośne i łatwe w obsłudze urządzenie pozwalające na stałą kontrolę jakości mleka i zdrowotności stada.


PROFESJONALNA DIAGNOSTYKA MASTITIS
Licznik komórek somatycznych DCC to profesjonalne narzędzie do diagnostyki mastitis, które umożliwia codzienną kontrolę stada bezpośrednio w gospodarstwie. Wynik pojedynczej analizy otrzymujemy w czasie nie dłuż­szym niż 1 minuta.
Dzięki licznikowi komórek somatycznych DCC uzyskuje­my dokładną informację o poziomie komórek somatycz­nych zarówno w wymieniu, jak i w poszczególnych ćwiart­kach. Pomiar komórek somatycznych bezpośrednio w gospodarstwie i uzyskana w ten sposób informacja o stanach zapalnych pomaga obniżyć koszty związane z testami bakteriologicznymi.
DCC jest urządzeniem niezwykle przydatnym w profesjo­nalnym doradztwie w zakresie jakości mleka oraz zdrowia wymion. Pozwala na bieżąco kontrolować zdrowotność zwierząt. Po co zgadywać? DCC daje szybką i pewną diagnozę.

JAKOŚĆ MLEKA
Liczba komórek somatycznych to jeden z najważniejszych wskaźników jakości mleka. Wiele zakładów mleczarskich wprowadza systemy oceny skupowanego surowca pre­miując niski poziom komórek somatycznych. Duża ilość komórek somatycznych niekorzystnie wpływa na jakość produktów mleczarskich. Obniża się zawartość tłuszczu i laktozy. Niszczona jest kazeina, podstawowe białko przy produkcji serów. Wzrasta ilość wolnych kwasów tłuszczo­wych, co niekorzystnie wpływa na przebieg dojrzewania serów. Zwiększona zawartość sodu i chloru nadaje mleku słony smak.

ZDROWE WYMIONA
Mastitis to jedna z najpoważniejszych i najkosztowniej­szych chorób wymion. Dlatego tak ważna jest szybka diagnoza i wykrycie zainfekowanych wymion, aby wyeli­minować ryzyko rozprzestrzeniania się choroby w stadzie. Wcześnie wykryte zapalenie wymienia można łatwo i nie­drogo wyleczyć.

Informacje uzyskane dzięki DCC to doskonałe uzupełnie­nie regularnych raportów otrzymywanych z mleczarni. Pomagają one w podejmowaniu wielu istotnych decyzji dotyczących zarządzania stadem, takich jak identyfikacja zainfekowanych krów, podawanie leków oraz dój chorych krów na końcu. Przyczynia się to do znacznego zminimali­zowania strat w produkcji mleka.

DOKŁADNOŚĆ
Najdokładniejszy pomiar ilości komórek somatycznych uzyskuje się metodą mikroskopową. Jest to jednak czasochłonne i możliwe jedynie w warunkach labora­toryjnych. Licznik komórek somatycznych oferowany przez Del_aval wykorzystuje podobny sposób pomiaru i wykonuje go automatycznie. Cyfrowa kamera wykonuje zdjęcie specjalnie wybarwionych komórek somatycznych i następnie zlicza je sztuka po sztuce.

ŁATWOŚĆ OBSŁUGI
Licznik komórek somatycznych DCC to lekkie, przenośne i łatwe w obsłudze urządzenie. Dzięki wykorzystaniu zasi­lania wewnętrznego można go używać niemal w każdych warunkach. Nie wymaga kalibrowania, a jego uruchomie­nie zajmuje tylko kilka sekund.
Aby wykonać analizę wystarczy zassać niewielką porcję mleka do kasetki, którą następnie umieszcza się w DCC. Wynik informujący o ilości komórek somatycznych w ul pokazuje się na wyświetlaczu po ok. 45 sekundach.

Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w wygodną torbę, która ułatwia jego przenoszenie.
Używając licznika komórek somatycznych DCC nie musisz już wysyłać próbek mleka do laboratorium. Badanie możesz zrobić bezpośrednio w gospodarstwie.Dane techniczne:

Wymiary:
235 x 236 x 249 mm
Waga:
4,1 kg
Zakres pomiaru:
10.000 do 4.000.000
Temperatura pracy:
+10°C do +40°C
Temperatura przechowywania:
-20°C do +70°C
Wilgotność względna:
10% do 85% RH
Próbka mleka:
ok 60 µl w kasecie

powrót do głównego działu oferty

FOTO

foto 1

foto 2

 

powrot
"Chłodrol-bis" Henryk Piszczyński ul. 25 Stycznia 23, 62-080 Tarnowo Podgórne tel./fax 061 814 71 39 tel. 061 814 64 49 e-mail info@chlodrol-bis.pl
HOSTING I REALIZACJA Rag Jakub Marchlewski