home
oferta
galeria
gielda
kontakt
 
 

Feedtech®
Naturalne wsparcie produkcji mleka
Grupa produktów Feedtech to dodatki żywieniowe, mające zastosowanie przy przygotowaniu kiszonek oraz dodatki wspomagające i profilaktyczne, przeznaczone do bezpośredniego podawaniu bydłu mlecznemu. Skuteczność ich działania została udowodniona w gospodarstwach na całym świecie.


Jednym z głównych czynników, decydujących o wielkości produkcji mleka oraz o jego jakości jest wartość pokarmowa zadawanych krowom pasz. Kiszonka jest obecnie dominującą paszą objętościową w żywieniu przeżuwaczy. Jeżeli jest dobrej jakości, stanowi wysokowartościową paszę. Jej jakość zależy od wielu czynników, z których większość może być kontrolowana.

Dodatki do zakiszania Feedtech Silage to preparaty, które w naturalny sposób wspomagają procesy zachodzące podczas zakiszania. W ich sktad - w zależności od rodzaju - wchodzą bakterie kwasu mlekowego i enzymy celulolityczne. Bakterie wchodzące w skład preparatów Feedtech Silage zostały wyselekcjonowane wprost z zielonych roślin pastewnych. Dodatkowo mogą zawierać naturalny konserwant - benzoesan sodu.
Wszystkie dodatki do zakiszania Feedtech Silage zostaty starannie przetestowane w warunkach laboratoryjnych i polowych zarówno w kraju jak i zagranicą.

Jako substancje naturalne preparaty Feedtech są w 100% bezpieczne. Nie wywołują alergii i uczuleń u ludzi oraz nie powodują korozji urządzeń.

Aby właściwie zastosować dodatki do zakiszania Feedtech polecamy specjalny aplikator, umożliwiający dozowanie preparatu wprost na pokos podczas przejazdu sieczkarnią bądź prasą belującą. Pracą aplikatora można wygodnie sterować z kabiny ciągnika. Zastosowanie aplikatora umożliwia dokładne wymieszanie preparatu z zakiszanym materiałem, co jest podstawą jego skuteczności.

Feedtech Silage F10
Dodatek mikrobiologiczny, w którego sktad wchodzą wytącznie bakterie kwasu mlekowego. Pięć wyspecjalizowanych szczepów, które wzajemnie uzupełniają się w działaniu, powoduje, że proces zakiszania jest znacznie przyspieszony i pogłębiony. Straty suchej masy zmniejszają się blisko pięciokrotnie. Kiszonka jest smakowita, zwierzęta otrzymują więcej składników pokarmowych, ich wydajność mleczna wzrasta.
Zastosowanie: trawy, zboża, kukurydza

Feedtech Silage F14
Preparat, którego skład został skomponowany z rnyślą o trudno kiszących się surowcach. Obok bakterii kwasu mlekowego, Feedtech Silage F14 zawiera enzymy celulolityczne, które przekształcają cukry złożone w cukry proste, zapewniając bakteriom pożywkę do szybkiego tworzenia kwasu mlekowego. Obniża to pH, w szybkim tempie ograniczając rozwój niepożądanych drobnoustrojów.
Zastosowanie: mieszanki traw z motylkowymi, motylkowe w czystym siewie

Feedtech Silage F10 + benzoesan sodu

Jeżeli mają Państwo problemy z zagrzewaniem się kiszonki to najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie dodatku mikrobiologicznego z preparatem ograniczającym rozwój mikroorganizmów powodujących zagrzewanie. Takim dodatkiem jest benzoesan sodu, który nie dopuszcza do rozwoju drożdży i pleśni - głównych sprawców zagrzewania się kiszonki. Benzoesan sodu to naturalny konserwant występujący w owocach jagodowych. Dodany do kiszonki sprawia, że nawet po otwarciu beli czy silosu nie będzie się ona zagrzewać i ulegać wtórnej fermentacji. Pamiętajmy - zagrzana kiszonka to straty składników odżywczych i obniżenie smakowitości!
Zastosowanie: kiszonki z traw, kukurydzy, zagrzewające się

FeedTech electolyte Nowość
Najczęściej pojawiającą się dolegliwością w pierwszych tygodniach życia cielęcia jest biegunka. Nowy produkt w ofercie firmy DeLaval – Feedtech® electrolyte, jest środkiem regulującym
gospodarkę wodną i mineralną u cieląt. Unikalne zestawienie elektrolitów, witamin z grupy B i mukopolisacharydów w postaci oczyszczonego żelu przywraca naturalną witalność zwierząt. Feedtech® electrolyte zawiera niezbędne do prawidłowego rozwoju substancje odżywcze, które
cielę bardzo szybko traci w pierwszej fazie biegunki. czytaj więcej
Zastosowanie: u cieląt, u których wystąpiła biegunka

Aplikator
Aplikator dodatków do zakiszania DeLaval umożliwia dokładne wymieszanie dodatku z materiałem roślinnym. Przygotowanie roztworu preparatu jest proste i szybkie - wystarczy Feedtech rozpuścić w wodzie.

powrót do głównego działu oferty

FOTO

produkty Feedtech

Efekty stosowania
Feedtech Silage

Aplikator dodatków

Feedtech foto

 

powrot
"Chłodrol-bis" Henryk Piszczyński ul. 25 Stycznia 23, 62-080 Tarnowo Podgórne tel./fax 061 814 71 39 tel. 061 814 64 49 e-mail info@chlodrol-bis.pl
HOSTING I REALIZACJA Rag Jakub Marchlewski