home
oferta
galeria
gielda
kontakt
 
powrót do poprzedniej strony

Feedtech® electrolyte
Skuteczna pomoc w żywieniu cieląt
Najczęściej pojawiającą się dolegliwością w pierwszych tygodniach życia cielęcia jest biegunka. Nowy produkt w ofercie firmy DeLaval – Feedtech® electrolyte, jest środkiem regulującym gospodarkę wodną i mineralną u cieląt. Unikalne zestawienie elektrolitów, witamin z grupy B i mukopolisacharydów w postaci oczyszczonego żelu przywraca naturalną witalność zwierząt. Feedtech® electrolyte zawiera niezbędne do prawidłowego rozwoju substancje odżywcze, które cielę bardzo szybko traci w pierwszej fazie biegunki


Efekt ekonomiczny
Z powodu wyniszczenia organizmu wskutek biegunki umiera od 5 do 10% cieląt. Te zwierzęta, które przeżyją często nigdy nie osiągają prawidłowej dla swojego wieku wagi, a jako dorosłe osobniki są bardziej podatne na choroby.
Z czasem problem ten może objąć całe stado. Prowadzi to do wymiernych strat ekonomicznych i dlatego tak ważne jest szybkie i skuteczne działanie. Przy zauważeniu już pierwszych objawów biegunki należy odizolować chore cielę i uzupełniać braki wodno-elektrolitowe.

Prawidłowa opieka nad cielęciem
Cielę, u którego wystąpiła biegunka, słabnie w przeciągu kilku godzin w wyniku utraty substancji odżywczych.Feedtech® electrolyte jest kompletnym środkiem odżywczym dla cieląt z objawami biegunki zawierającym mukopolisacharydy, cytrynian sodu, jony sodu i potasu, witaminy z grupy
B i dekstrozę. Kombinacja tych substancji czynnych uzupełnia niedobory mineralno-witaminowe i energetyczne przyspieszając powrót do zdrowia.

Naturalny żel przyspieszający powrót do zdrowia
Oczyszczone mukopolisacharydy zawarte w Feedtech® electrolyte powlekają jelita naturalną warstwą ochronną, łagodząc podrażnienia przewodu pokarmowego oraz umożliwiając
lepsze i wolniejsze wchłanianie elektrolitów, witamin i cukrów.

Feedtech® electrolyte zawiera dekstrozę – łatwo przyswajalny cukier zwiększający zasoby energetyczne organizmu, co podwyższa wydolność i wytrzymałość cielęcia.

Substancje czynne
• Mukopolisacharydy – pełnią rolę naturalnego rezerwuaru wody w organizmie, powstrzymując biegunkę w ciągu 24 godzin.
• Cytrynian sodu – przeciwutleniacz regulujący gospodarkę kwasowo-zasadową.
• Jony sodu i potasu – wyrównują niedobory elektrolitowe, utrzymując stałe ciśnienie krwi.
• Witaminy z grupy B – uczestniczą w prawidłowym funkcjonowaniu śluzówki przewodu pokarmowego, układu nerwowego i układu odpornościowego.
• Dekstroza – dostarcza energii i przyspiesza wchłanianie innych substancji wspomagających.

 

 


Opakowania
Pudełka z saszetkami – 10 saszetek po 100 g. 1 opakowanie wystarcza na trzydniowe podawanie dwóm cielętom.
Wiaderko 2,5 kg. Wystarcza na trzydniowe podawanie 5 cielętom.
Wiaderko 5 kg. Wystarcza na trzydniowe podawanie 10 cielętom.

Dawkowanie
Pudełko z saszetkami – 1 saszetka 100 g na 1 podanie.
Wiaderko – 1 pełny kubek z miarką.
• Łatwy sposób dozowania.
• Jednolity roztwór po rozpuszczeniu w wodzie.
• Podawać doustnie po rozpuszczeniu w ciepłej wodzie.

Zalecenia
1 dawkę preparatu (100 g) rozpuścić w 2,5 litra ciepłej wody i dobrze wymieszać. Podawać po 1 dawce (2,5 l roztworu) dwa razy dziennie. Trzeciego dnia podawać połowę dawki roztworu Feedtech electrolyte (1,25 l) i połowę dawki normalnego pójła.
Dzień 1: 2 x 2,5 litra roztworu Feedtech electrolyte.
Dzień 2: 2 x 2,5 litra roztworu Feedtech electrolyte.
Dzień 3: 2 x 1,25 litra roztworu Feedtech electrolyte + 2 x połowa dziennej dawki normalnego pójła.


powrót do poprzedniej strony

powrot
"Chłodrol-bis" Henryk Piszczyński ul. 25 Stycznia 23, 62-080 Tarnowo Podgórne tel./fax 061 814 71 39 tel. 061 814 64 49 e-mail info@chlodrol-bis.pl
HOSTING I REALIZACJA Rag Jakub Marchlewski