home
oferta
galeria
gielda
kontakt
 
zobacz także Poidła do obór uwięziowych Poidła Pastwiskowe

Poidła
Dostarczenie bezpiecznej wody pitnej w naturalny sposób dla krów, jałówek i cieląt
Krowy o wysokiej wydajności potrzebują ponad 130 litrów wody dziennie i potrafią pić z szybkością 20 litrów na minutę. Higiena, dostateczna ilość i łatwy dostęp do wody są niezwykle istotne w oborach wolnostanowiskowych. Nasze higieniczne, trwałe
i odporne na uderzenia poidła i zawory o dużej przepustowości wykonane są z PCV lub stali nierdzewnej. Poidła DeLaval zaprojektowane są tak, aby ułatwić zwierzętom swobodny dostęp do wody i wygodne picie.


Poidła ST150 i ST200 Nowość !
Poidła ST150 i ST200 zapewniają zwierzęto modpowiednią ilość wody. Urządzenia te można bardzo łatwo utrzymać w czystości. Poidła ST150 i ST200 zapewniają szybki dopływ wody w odpowiednio dużych ilościach. Stan wody jest w nich utrzymywany na poziomie zapobiegającym jej stratom. Są one dostępne w wersji mocowanej na ścianie lub na podłodze. Jako wyposażenie dodatkowe w swojej ofercie posiadamy także urządzenia chroniące wodę przed zamarzaniem.
- Poidło DeLaval ST150 ma długość 1,50 m i maksymalną pojemność 56 litrów.
- Poidło DeLaval ST200 ma długość 2,00 m i maksymalną pojemność 75 litrów.


Poidło S28

Przepływowe poidło S28 wykonane jest ze stali nierdzewnej i ma doskonałą wydajność. Jego konstrukcja gwarantuje higienę i dużą trwałość. Poidło to zapewnia zwierzęciu stały dostęp do świeżej wody w ilości do 28 litrów na minutę.


Poidło izolowane

Poidło izolowane posiada grubą izolację, dzięki czemu temperatura wody utrzymywana jest na stałym niskim poziomie. Zapobiega to rozwojowi glonów w ciepłe dni. Izolacja także chroni wodę przed zamarznięciem, dzięki czemu poidło idealnie nadaje się na pastwiska. Opatentowane, łatwe do opuszczenia wieko pozwala wykorzystać całą pojemność poidła, a podnoszone ścianki chronią wodę przed zanieczyszczeniem. Urządzenia te dostępne są w wersji z jednym lub z dwoma wiekami.
- Wersja z jednym wiekiem ma pojemność 64 l.
Zastosowanie: maksimum 50 krów mlecznych lub 120 opasów.
- Wersja z dwoma wiekami ma pojemność 83 l.
Zastosowanie: maksimum 70 krów mlecznych ub 150 opasów.

Poidło P80 Nowość !
Poidło P80 wykonane jest z wysokiej jakości polietylenu odpornego na promieniowanie ultrafioletowe. Ma dwa zaokrąglone stanowiska do pojenia zwierząt, co umożliwia picie dwóm krowom jednocześnie. Poidło P80 można zainstalować na podłodze lub na ścianie. Duże otwory spustowe umożliwiają szybkie odprowadzenie wody. Maksymalne zastosowanie: 30 krów.

Poidło E1 i E2 Nowość !
Poidła te są podgrzewane elektrycznie oraz wyposażone w termostat co zapobiega zamarzaniu
wody. Poidła te dają się odchylać w górę, co ułatwia czyszczenie, tak więc woda pozostaje czysta i świeża. Laminowana taśma grzejna jest całkowicie wodoszczelna, urządzenie jest więc bezpieczne i nie wymaga konserwacji. Dostępne są dwa rozmiary tego typu poideł.
- Model jednokomorowy E1 ma pojemność 26 litrów i przeznaczony jest dla maksimum 25 krów.
- Model dwukomorowy E2 ma pojemność 42 litrów i przeznaczony jest dla maksimum 50 krów.

Poidło T80
Poidło T80 można zainstalować na ścianie lub przytwierdzić do podłogi. Wykonane jest z gęstego polietylenu odpornego na uderzenia. Jego podwójne ścianki zapewniają dodatkową izolację i chronią wodę przed zamarznięciem. Zawór pływakowy jest umieszczony z tyłu na środku zbiornika, aby ułatwić zwierzętom dostęp do wody. Poidło ma wbudowaną dźwignię usprawniającą przechylanie i łatwe opróżnianie zbiornika.
- Wydajność: 40 krów.Poidło T400

Poidło przechylne do obory wolnostanowiskowej, przeznaczone jest do montażu na ścianie lub na podłodze, na specjalnych wspornikach. Zbudowane jest z mocnego polietylenu odpornego na uderzenia. Podwójne ścianki zapewniają dodatkową izolację oraz chronią wodę przed zamarznięciem. Wbudowana dźwignia ułatwia opróżnianie. Poidło o długości 220 cm w modelu T400 mieści 380 litrów wody i przeznaczone jest dla 80 krów.
powrót do głównego działu oferty

Poidła ST150 i ST200

Poidło S28

Poidło izolowane


Poidło P80

Poidło E1 i E2
Poidło T80
Poidło T400

 

zobacz także Poidła Poidła Pastwiskowe
Poidła do obór uwięziowych
W oborach uwięziowych poidła DeLaval stanowią najlepsze rozwiązanie. Duża powierzchnia wody i jej szybki przepływ spełniają naturalne oczekiwania krów. Instalowanie oddzielnego poidła dla każdej krowy służy zmniejszeniu stresu oraz poprawie jej wygody podczas picia. Konstrukcja wszystkich poideł zapobiega gromadzeniu się brudu i znacząco ułatwia utrzymanie ich w czystości.
Do większości modeli dostępny jest oryginalny opatentowany zawór, zapewniający duży, ale spokojny przepływ wody, bez rozpryskiwania.


Poidło C20
Poidło C20 charakteryzuje się najwyższą jakością, przeznaczoną dla krów o dużej mleczności, potrzebujących dużych ilości wody. Jego zawór dostarcza do 20 litrów wody na minutę i jest łatwy w obsłudze. Kwasoodporna emalia zapewnia gładką, higieniczną i trwałą powierzchnię.

Poidło S22
Poidło S22 jest kolejnym rozwiązaniem najwyższej jakości. Wykonane jest z trwałej stali nierdzewnej i zapewnia szybki przepływ wody do 22 litrów na minutę. Zaletami tego rozwiązania jest zabezpieczenie przed rozpryskiwaniem
i duża powierzchnia wody ułatwiająca picie.

Poidło C20
Poidło S22

Poidło C10
Poidło C10 jest rozwiązaniem standardowym, uniwersalnym, stanowiącym rozwiązanie pośrednie między poidłami C20 i C5. Posiada kwasoodporną emaliowaną misę i zapewnia przepływ 10 litrów wody na minutę.

Poidło C5
Poidło C5 przeznaczone jest dla jałówek i cieląt. Dostarcza pięć litrów wody, co jest wystarczającą ilością dla tego typu zwierząt. Czarna emalia powłoki jest łatwa do utrzymania w czystości.

Poidło C10
Poidło C5


powrót do głównego działu oferty

zobacz także Poidła Poidła do obór uwięziowych
Poidła pastwiskowe
do wypasu w ciepłe dni
Sprawnie działające poidło, zapewniające ciągły dopływ czystej wody, jest rzeczą niezbędną w upalne dni i ciepłe noce, gdy zwierzęta pozostają poza oborą. Wysokowydajne poidła pastwiskowe DeLaval wykonane są z odpornego na uderzenia, lekkiego i trwałego PCV. Czyszczenie ułatwiają duże korki spustowe i zaokrąglone kształty.

Poidło pastwiskowe PT80 Nowość !
Poidło PT80 dostarcza zwierzętom wodę na pastwisku. Jego specjalny kształt umożliwia krowom dostęp z trzech stron, a także ułatwia czyszczenie. Poidło tego typu można przechylać, tak jak poidła przechylne w oborze. Może z niego korzystać 40 krów.

 


Poidło pastwiskowe P400, P600 i P1000
Nowość !
Poidła pastwiskowe P400, P600 i P1000 wykonane są z twardego polietylenu, odpornego na uderzenia. Dostęp do nich jest ułatwiony dzięki owalnemu kształtowi, lekkości oraz dużemu otworowi spustowemu, co również znacznie ułatwia ich czyszczenie. Dzięki temu, że są lekkie, łatwo je przemieszczać na pastwisku, lub zabrać z pastwiska w zimie.

 

 

Poidło B300 Nowość !
Poidło B300 wykonane jest z mocnego polietylenu, odpornego na uderzenia. Jego zaokrąglony kształt zapobiega gromadzeniu się brudu. Można je zainstalować na pastwisku lub w oborze dla nawet 90 krów. Dzięki temu, że zawór znajduje się na środku, poidło można ustawić tak, że mogą z niego korzystać dwie oddzielne grupy krów, bez mieszania się ze sobą.

powrót do głównego działu oferty

Poidło pastwiskowe PT80

Poidło pastwiskowe
P400, P600 i P1000


Poidło B300

powrot
"Chłodrol-bis" Henryk Piszczyński ul. 25 Stycznia 23, 62-080 Tarnowo Podgórne tel./fax 061 814 71 39 tel. 061 814 64 49 e-mail info@chlodrol-bis.pl
HOSTING I REALIZACJA Rag Jakub Marchlewski