home
oferta
galeria
gielda
kontakt
 
zobacz także Schładzarki otwarte

Systemy schładzania mleka
Nowoczesnem wydajne schładzarki zamknięte
Schładzarki firmy DeLaval oferują swoim użytkownikom szybkie chłodzenie i higieniczne przechowywanie mleka.


Schładzarki zamknięte
Chłodzenie bezpośrednie wyróżnia się najwyższą wydajnością spośród wszystkich stosowanych dziś technologii schładzania mleka. Ta metoda chłodzenia wyróżnia się również najniższym zużyciem energii elektrycznej.

Szybkie schłodzenie mleka w zbiorniku zapewnia wykonany ze stali nierdzewnej parownik o bardzo dużej powierzchni. Specjalnie zaprojektowana pokrywa umożliwia otwieranie w kierunku poziomym i pionowym. Konstrukcja zaworu wylotowego ułatwia napełnianie, opróżnianie oraz mycie zbiornika.

Delikatne mieszanie, które nie powoduje zmian struktury mleka, rozpoczyna się już przy 10% napełnieniu. Odpowiednia konstrukcja łopatek oraz właściwa prędkość mieszania zapewniają jednakową temperaturę mleka w całym zbiorniku. DeLaval posiada w swojej ofercie schładzarki zamknięte o pojemności od 1.150 do 32. 000 litrów.

Myjnie automatyczne
Wszystkie wymagania stawiane chłodzeniu i higienie mleka zostały uwzględnione podczas projektowania automatycznych myjni DeLaval.
Myjnia automatyczna jest sterowana za pomocą mikroprocesora i posiada kilka różnych programów mycia, odpowiadających odmiennym warunkom i potrzebom w różnych gospodarstwach. Myjnia jest wyposażona w automatyczny dozownik środków myjących. Proces mycia przebiega w sposób automatyczny.

Automatyczne myjnie DeLayal zapewniają:
• płukanie w obiegu:
- zamkniętym (cyrkulacyjne) lub
- otwartym - płukanie porcjami wody z natychmiastowym spuszczaniem popłuczyn
• optymalny pobór wody
• możliwość dostosowania programu mycia do specyficznych wymagań
• automatyczne dozowanie środków myjących
• podwójny zawór spustowy - wysoka higiena odbioru mleka
• całkowite i jednakowe mycie całej powierzchni zbiornika
- dysze myjące umieszczone są centralnie w osi mieszadła.

Odzysk ciepła
Energia pochodząca z mleka może być wykorzystywana do podgrzania wody służącej do mycia sprzętu udojowego, pojenia cieląt czy innych prac gospodarskich. Oferujemy odpowiednie wymienniki ciepła oraz zbiorniki izolowane o różnej pojemności.

powrót do głównego działu oferty

FOTO

modele

odzysk ciepła

zobacz także Schładzarki zamknięte
Systemy schładzania mleka
Schładzarki otwarte - efektywne chłodzenie mleka
Prawidłowe chłodzenie mleka jest jedyną drogą, aby zachować najwyższą jakość mleka i zapewnić sobie wysoki dochód z jego produkcji. Otwarte schładzarki DeLaval, szybko i skutecznie chłodzące mleko po doju, pomogą ci osiągnąć ten cel.

Zbiornik wykonany jest w całości ze stali nierdzewnej (AISI 304), co zapewnia wysoką higienę, trwałość i estetyczny wygląd. Zastosowanie ulepszonej konstrukcji uchwytu i siłownika gazowego w zbiorniku DXOC sprawia, że otwieranie i zamykanie schła-dzarki nie wymaga wysiłku.

Izolacja

Przyjazna dla środowiska (wolna od niszczącego warstwę ozonową CFC - chlorofluorowęglowodoru), gęsta piana poliuretanowa zapobiega wzrostowi temperatury mleka. Wzrost temperatury maksymalnie o 0,6°C w ciągu 12 godzin (przy temp. otoczenia 32°C) zapewnia właściwe warunki przechowywania mleka, nawet w przypadku braku prądu.

Agregaty chłodnicze
Nowoczesne agregaty zostały zaprojektowane specjalnie do schładzarek mleka. Pracują w szerokim zakresie mocy, korzystając z bezpiecznego dla środowiska czynnika R404A.
• optymalny dobór mocy agregatu
• zwarta konstrukcja
• sprężarki typu Scroll:
- większa niezawodność - o 80% mniej części ruchomych
- niższe koszty eksploatacji - redukcja o 12% zużycia prądu
- stała wydajność mimo upływu lat
• odporność na wiele potencjalnych nieprawidłowości w pracy układu chłodniczego
• pełna rozpiętość mocy (od 0,4 do 11 k W)
• możliwość łatwego podłączenia układu odzysku ciepła

powrót do głównego działu oferty

Foto

modele

powrot
"Chłodrol-bis" Henryk Piszczyński ul. 25 Stycznia 23, 62-080 Tarnowo Podgórne tel./fax 061 814 71 39 tel. 061 814 64 49 e-mail info@chlodrol-bis.pl
HOSTING I REALIZACJA Rag Jakub Marchlewski