home
oferta
galeria
gielda
kontakt
 
Zobacz także dojarnie MidiLine™ Bok w bok Tandem HBR PER VMS
Dojarnie typu rybia ość
Płynny ruch krów i wysoka wydajność-
Hala udojowa typu rybia ość to doskonały wybór dla większości gospodarstw. To gwarancja trwałości, niezawodności, wygody oraz bezpeiczeństwa.

Rybia Ość 30°

Najczęściej stosowane rozwiązanie, które szczególny nacisk kładzie na komfort doju. Dój z boku zapewnia dobry dostęp do wymienia oraz możliwość obserwacji krowy. Odpowiednio dobrane bramki wejściowe i wyjściowe, regulowane bariery piersiowe oraz profilowane bariery tylne zapewniają płynny ruch zwierząt i bezpieczeństwo dojarza.

Zawieszana konstrukcja ramowa chroni ręce przed urazami, co jest szczególnie ważne w dojarniach, w których aparaty udojowe zakładane są z boku krowy.

Rybia Ość 50°

W dojami Rybia Ość 50° krowy ustawiają się pod kątem 50 stopni do kanału dojarza. Dzięki temu dojarz ma szybki i łatwy dostęp do wymienia między tylnymi nogami krowy. Hale udojowe tego typu wymagają mniej miejsca niż Rybia Ość 30°, zapewniając jednocześnie szybszy ruch krów oraz krótsze odcinki drogi do przejścia dla dojarza. Zastosowanie profilowanych barier zapewnia właściwe ustawienie zwierząt oraz bezpieczeństwo pracy człowieka.

powrót do głównego działu oferty

FOTO

rybia ość 30°

rybia ość 50°

Zobacz także dojarnie Rybia ość Bok w bok Tandem HBR PER VMS
MidiLine™
Oszczędność, prosta instalacja
W dojarniach MidiLine™ automatyka i aparaty udojowe zainstalowane są pośrodku kanału dojarza i obsługują na przemian obydwie strony hali. Dzięki temu pracują on nieprzerwanie poprawiając efektywność inwestycji


Przy zakupie dojami ważnym parametrem jest wydajność doju. W przypadku dojami MidiLine™ mniejsze koszty inwestycji zapewniają wydajność zbliżoną do hal udojowych z aparatami na każdym stanowisku.

MidiLine™ to rozwiązanie zaprojektowane do montażu w dojarniach typu rybia ość oraz bok w bok. DeLaval oferuje rozwiązania z podstawową automatyką do montażu na miejscu lub fabrycznie zmontowane urządzenia współpracujące z systemem zarządzania stadem.

Gospodarstwo Howarda i Harleya Aspen
Dojarnia MidiLine™ została dostarczona w trzech skrzyniach przewozowych.
Już po trzech dniach od dostawy system doił 250 krów. Oto co mówią właściciele
gospodarstwa:

„Poszukiwaliśmy dojami obsługiwanej przez jedną osobę, dlatego też zdecydowaliśmy się na automatyczne zdejmowanie aparatów udojowych. Poprzednio także używaliśmy sprzętu DeLayal i inwestując w nową dojarnię bez dłuższego zastanawiania się wybraliśmy DeLaval ponownie. To naprawdę dobre rozwiązanie. Wyposażenie do hali dostarczone zostało w postaci fabrycznie zmontowanych modułów. System MidiLine™ to bardzo wydajna dojarnia i w przyszłości bez chwili namysłu zamówilibyśmy następną."

powrót do głównego działu oferty

FOTO

dojarnia MidiLine™

Zobacz także dojarnie Rybia ość MidiLine™ Tandem HBR PER VMS
Hale udojowe typu bok w bok
Szybszy dój, większy komfort
W dojarniach typu bok w bokfirmy DeLaval dojarz zakłada aparat udojowy między tylnymi nogami krowy, a dój przebiega szybko i bezproblemowo. Dojarnie te zapewniają szybkie i właściwe ustawienie krów oraz bezpieczne warunki pracy.


Krowy w dojami typu bok w bok ustawione są prostopadle do kanału dojarza. Dzięki temu dojarnia nie zajmuje dużo miejsca i jest doskonałym rozwiązaniem w przypadkach ograniczeń wynikających z wielkości budynku.

W przypadku wyjścia tradycyjnego (Rys. a) bramki oddzielające krowy podnoszą się do góry w momencie otwarcia bramki wyjściowej - zapewnia to szybkie i bezkolizyjne opuszczanie hali przez zwierzęta. Możliwe jest także zainstalowanie wyjścia czołowego (Rys. b), co pozwala na zwiększenie przepustowości dojami.

Hala udojowa Europarallel
Została tak zaprojektowana, aby zapewnić wysoką wydajność w czystym i bezpiecznym środowisku pracy. Funkcja indeksacji zapewnia dużo przestrzeni podczas wchodzenia krów i następnie ich delikatne dociśnięcie do bariery tylnej. W rezultacie dojarz pracuje wygodnie i bezpiecznie, ma łatwy dostęp do wymion, a krowy ustawione są blisko kanału gnojowego co ma duże znaczenie dla higieny doju.

Krowy opuszczają halę jednocześnie, co przy krótkim czasie wchodzenia krów na stanowiska zapewnia wysoką przepustowość dojami. Konstrukcja wygrodzeń dojarni tego typu nie wymaga ścian ani podpór, a solidność wykonania pozwala na wiele godzin pracy bez serwisu.

powrót do głównego działu oferty

FOTO

dojarnia typ a

dojarnia typ b

Zobacz także dojarnie Rybia ość MidiLine™ Bok w bok HBR PER VMS

Dojarnia tandem
Indywidulane traktowanie krów
W hali udojowej typu tandem największy nacisk położony został na łatwy dostęp do zwierząt i możliwość pełnej obserwcji, zapewniając jednocześnie dojarzowi bezpieczne warunki pracy


Krowy wchodzą i opuszczają halę pojedynczo, co pozwala na dostosowanie tempa doju do możliwości zwierząt. Wysokowydajnym krowom można poświecić więcej czasu bez opóźniania doju reszty stada. Dojarnia tandem polecana jest zwłaszcza tam, gdzie występuje duże zróżnicowanie w tempie doju poszczególnych krów, lub w przypadku występowania dwóch ras np. Hf i Jersey w jednym gospodarstwie.

Wygrodzenia w dojami typu tandem, tak jak i w pozostałych oferowanych przez DeLaval halach udojowych, produkowane są ze stali galwanizowanej ogniowo, co zapewnia im wysoką odporność na warunki panujące w oborze.

Dojarnia typu tandem posiada podciśnieniowe cylindry bramek, można ją także wyposażyć w różne poziomy automatyki doju. Połączenie tych opcji i wyposażenie hali w ramiona wyprowadzające z boksów oraz systemy automatycznego ściągania aparatów udojowych pozwala osiągnąć w pełni zautomatyzowaną dojarnię, w której ruch krów dobywa się szybko i sprawnie.

powrót do głównego działu oferty

FOTO

foto 1

foto 2

Zobacz także dojarnie Rybia ość MidiLine™ Bok w bok Tandem PER VMS
Dojarnia karuzelowa HBR
Polecana do obsługi dużych stad.
Dojarnia karuzelowa HBR to systemowe rozwiązanie stworzone do uzyskania wysokiej przepustowości, optymalnej pozycji krowy i komfortowego doju. Hala udojowa karuzelowa HBR posiada szeroki wybór automatyki doju oraz parametrów platformy.

Hala udojowa HBR

to wewnętrzna dojarnia karuzelowa, gdzie krowy stoją w układzie rybiej ości. Dojarnie te dostępne są w rozmiarach od 16 do 40 stanowisk, zaspokajając potrzeby średnich i dużych stad. Różne typy platform - betonowe lub stalowe - oraz wielorakie opcje automatyki doju pozwalają na dopasowanie hali do wymagań hodowców.

Szczególną cechą hali HBR jest unikalny system ustawienia krowy na platformie. Bramka sekwencyjna wraz z ruchem platformy płynnie i pewnie naprowadza krowę na stanowisko udojowe zapewniając szybkie i właściwe jej ustawienie.

Hala HBR to także wydajne i bezpieczne miejsce pracy dojarza. Ustawienie krów pod kątem 30° zapewnia dobry dostęp do wymion i łatwą obserwację zwierząt w trakcie doju.

Dojarnie można wyposażyć w system żywienia, co wpływa na szybkość zajmowania stanowisk przez krowy i pozwala na ich dodatkowe, indywidualne żywienie koncentratami bądź dodatkami paszowymi.

powrót do głównego działu oferty

FOTO

foto 1

foto 2

Zobacz także dojarnie Rybia ość MidiLine™ Bok w bok Tandem HBR VMS
Dojarnia karuzelowa PER
Najwyższa wydajność doju
Dojarnia PER ro rozwiązanie stworzone do uzyskania najwyższej przepustowości i komfortu doju w średnich i dużych gospodarstwach, a wielość opcji wyposażenia zadowoli najbardziej wymagającego hodowcę,

Hala udojowa PER dostępna jest w rozmiarach od 20 do 60 stanowisk. Platforma dojami może być wykonana ze stali chromowanej z profilowaną powierzchnią lub stali standardowej, pokrytej powłokami żywicznymi.

W dojarniach tego typu osiąga się najwyższe wydajności pracy dojarzy - powyżej 100 krów w ciągu godziny na osobę. Cały system został zaprojektowany tak, aby zapewnić właściwy ruch krów z obory do hali i z powrotem. Dzięki temu dojarz może skupić się na czynnościach ściśle związanych z dojem, co poprawia wydajność pracy i zwiększa szybkość doju.

Pomimo ukierunkowania na wydajność, system pozwala na indywidualne traktowanie krów. W przypadku krów wolno oddających mleko, pozostają one na stanowisku doju na drugi obrót platformy. Pozwala to na nieprzerwaną pracę całej dojami, maksymalną wydajność i komfortowe warunki doju krów.

powrót do głównego działu oferty

FOTO

dojarnia PER

Zobacz także dojarnie Rybia ość MidiLine™ Bok w bok Tandem HBR PER
VMS - Dobrowolny system doju
Przyszłość gospodarstw produkujących mleko


Wielofunkcyjne ramię robota

Robot udojowy VMS DeLaval jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem udojowym dostępnym na rynku. Rozwiązania technologiczne zastosowane w robocie VMS DeLaval pozwalają na szybkie, sprawne a jednocześnie delikatne dojenie krów. VMS DeLaval wyposażony jest w wielofunkcyjne ramię o napędzie hydraulicznym. Rozwiązanie to jest niezawodne i niezwykle elastyczne - dzięki możliwości zakładania aparatu na strzyki ustawione pod kątem 45°, pozwala na dojenie krów o nietypowej budowie. Hydrauliczne ramię robota ma mniejsze wymagania serwisowe niż rozwiązania pneumatyczne.

System oceny położenia strzyka, wyposażony w kamerę optyczną połączoną z podwójnym laserem, pozwala szybko i dokładnie zlokalizować strzyk, aby sprawnie założyć aparat udojowy. VMS DeLaval naprawdę widzi strzyk.

Funkcja Auto-Teach pozwala automatycznie odnależć strzyki bez potrzeby ręcznego programowania VMS-a. Rozwiązanie to poprawia komfort użytkowania i skraca czas obsługi.

Kubki udojowe robota wykonane są w technologii Nedox stosowanej np. w skafandrach kosmicznych nowej generacji. Infuzja specjalnego polimerycznego materiału kubka pozwala uzyskać właściwie niezniszczalną powierzchnię, bardziej trwałą od stali nierdzewnej. Magnetyczne mocowanie kubków zwiększa niezawodność i precyzję funkcjonowania ramienia.

Wielofunkcyjne automatyczne ramię:
• Możliwość doju bardziej zróżnicowanych krów
• Mniejsze wymagania serwisowe dzięki hydraulicznemu napędowi
• Magnetyczne mocowanie i powłoka Nedox na kubkach udojowych
• Kamera optyczna i dwa lasery, które 'widzą' strzyk
• Szybkie i łagodne ramię nie pozostające pod krową w czasie doju
• Auto -Teach, który automatycznie odnajduje strzyk
• Możliwość ręcznego zakladania aparatu

Doskonała higiena doju dzięki VMS DeLaval :
• Specjalny kubek do przed udojowego przygotowania strzyków
• Mycie i osuszanie strzyków przed rozpoczęciem doju
• Zintegrowany system spryskujący
• Automatyczne mycie podłogi
• Kubki udojowe zawieszane otworami do dołu pomiędzy dojami
• Kubki udojowe płukane przed ponownym założeniem
• Możliwość wyboru ustawień dezynfekcji

Jedną z ważniejszych funkcji VMS-a DeLaval jest system przygotowania strzyków do doju. Każdy strzyk przed dojem jest indywidualnie myty ciepłą wodą i powietrzem. Hydrauliczne ramię wykonuje stymulację, przeddajanie i suszenie. Aby dokładnie zdezynfekować strzyk potrzeba tylko kilku sekund. Kubki do przedudojowego przygotowania strzyków podłączone są do odrębnej instalacji, dlatego zanieczyszczenia ani mleko z przeddajania nigdy nie dostaje się do głównej instalacji mlecznej.
Poszczególne procesy są w pełni zautomatyzowane aby skrócić czas obsługi krów i umożliwić działanie systemu przez całą dobę z zachowaniem zasad higieny doju. Zintegrowany system spłukujący uruchamia się automatycznie po wyjściu każdej krowy, aby usunąć zanieczyszczenia ze stanowiska udojowego. Automatyczny system czyszczenia podłogi zapewnia krowom czyste stanowiska o każdej porze. Każdy kubek udojowy jest pIukany w środku i na zewnątrz po zdjęciu z wymienia. Po płukaniu kubki udojowe wiszą otworami do dołu, co pozwala im wyschnąć oraz zabezpiecza przed zanieczyszczeniem. Jeśli którykolwiek z kubków spadnie, VMS natychmiast to wykryje, podniesie go i umyje ponownie przed założeniem na wymię. DeLaval VMS spełnia wymogi higieny poudojowej. Dezynfekcja strzyków może odbywać się na kilka różnych sposobów.

Automatyczne pobieranie próbek mleka
Automatyczny próbnik mleka oferuje zaawansowane funkcje, takie jak indywidualne lub zbiorowe pobieranie próbek od krów. Próbnik jest myty, gdy VMS przechodzi w tryb mycia całego systemu.
Monitor dotykowy pozwala na łatwą kontrolę podczas doju. Użytkownik ma pełny dostęp do wszystkich monitorowanych informacji takich jak numer krowy, tempo oddawania mleka z ćwiartki, ilość uzyskanego mleka i stan mycia instalacji udojowej.
VMS DeLaval dzięki czterem optycznym miernikom pozwala uzyskać dane na temat wydajności, tempa oddawania mleka, czasu, przewodności oraz wykrywać ślady krwi w mleku.
Zintegrowany system mycia pozwala zredukować czas mycia o 40%, dzięki czemu VMS może obsłużyć więcej krów. Cały proces mycia jest kontrolowany przez system a dane są udostępniane, co pozwala kontrolować aktualny stan higieny.
Hydrauliczne szybkie i łagodne wielofunkcyjne ramię robota dba o przedudojowe przygotowanie strzyków (łącznie z opcjonalnym ich spryskiwaniem przed dojem), zakłada kubki udojowe, jeśli potrzeba zakłada kubki ponownie, podtrzymuje przewody mleczne i dezynfekuje strzyki po doju.

Oddzielanie mleka
Siara, mleko z zanieczyszczeniami, zabrudzone krwią lub ze zbyt dużą ilością komórek somatycznych jest automatycznie wysyłane do jednej z czterech baniek. Bańki na oddzielanie mleka mogą być umiejscowio­ne w dowolnym, dogodnym dla użytkownika miejscu.

Pomiar ilości komórek somatycznych w mleku
Pierwszy, w pełni zautomatyzowany licznik komórek somatycznych dostępny w dobrowolnym systemie doju, pozwala kontrolować stan zdrowotny wymion krów w stadzie poprzez kontrolowanie poziomu komórek somatycznych podczas każdego doju.

Kontrolowane chłodzenie Sterownik zbiornika schładzającego mleko jest połączony z VMS DeLaval, aby zapewnić optymalny poziom chłodzenia zależny od ilości i tempa dostarczanego mleka. Jest to opa­tentowane, oszczędne rozwiązanie przystosowane specjalnie do potrzeb automatycznego systemu doju.

Niezawodność
Wysokiej jakości stal przemysłowa zapewnia doskonałe parametry techniczne robota. Ramię robota, bramki oraz rama robota są elektropolerowane, aby zapewnić jednostce doskonały wygląd i łatwość mycia. Reszta elementów robota została wykonana z matowej lub malowanej stali nierdzewnej. Ilość elementów z tworzywa sztucznego została zminimalizowana, aby zapewnić długowieczność urządzenia.
Robot ma konstrukcję otwartą, aby umożliwić łatwy dostęp do krów i ręczne zakładanie aparatów w razie potrzeby. Wygrodzenia wykonane są ze stali nierdzewnej i są mocowane do podłogi. Wygrodzenia najnowszej wersji VMS DeLaval są większe niż w modelach poprzednich - przystosowano je do większych rozmiarów krów. Aby zapewnić krowom wygodę i bezpieczeństwo, nie za­montowano żadnych ciężkich urządzeń, które znajdowałyby się pod krową podczas doju, a krowy stoją na antypoślizgowych matach gumowych.
Zamontowane moduty wspomagające zapewniają instalacji większą czystość, sprawność i wytrzymałość. Hydrauliczny układ napędowy zostal zamontowany na jednostce w pobliżu ramienia, aby zwiększyć jego wydajność oraz zmniejszyć długość przewodów.
Koryto ze stali nierdzewnej jest łatwe do utrzymania w czystości. Pasza podawana w trakcie doju jest zraszana, aby nie niepokoić krów hałasem i zapyleniem. Istnieje możliwość zaprogramowana stacji tak, aby zaprzestała podawania paszy pewien czas przed końcem doju, tak by zachęcić krowy do szybkiego opuszczania robota.

Bezprzewodowa kontrola
System bezprzewodowej kontroli pozwala monitorować pracę robota bez konieczności przebywania przy stacji. Można połączyć się z VMS OeLaval z każdego miejsca bez kompu­tera osobistego czy sieci bezprzewodowej. Pozwala to zapewnić większą niezależność
i lepszą kontrolę.

Program zarządzający VMS DeLaval
Program zarządzający VMS DeLaval to ogromne ułatwienie, które pomaga podejmować właściwe decyzje we właściwym czasie. Ten kompletny, zintegrowany program pozwala kontrolować hodowlę, udój i schładzanie mleka, żywienie oraz inne istotne dla hodowcy zagadnienia. Głównym zestawem kontrolnym są Narzędzia Kontroli Krów, umożliwiające szybką i łatwą identyfikację krów wymagających szczególnej uwagi, odchylenia w odstępach między kolejnymi udojami, przewodność, wydajność mleczną oraz pojawienie się śladów krwi w mleku. Program pomaga także zarządzać dojem krów w efektywny sposób. Pozwala zmniejszyć nakłady pracy, zoptymalizować dzienną ilość dojów oraz przerwy między udojami. 'Pozwolenie na dój' może być automatycznie poprawiane w zależności od fazy laktacji. Raporty użytkownika mogą być automatycznie drukowane dzięki czemu są dostępne w czasie rutynowej kontroli. Jeżeli doposażymy robot w urządzenie do ciągłej rejestracji komórek somatycznych, program będzie drukował również raporty i alarmy dotyczące LKS każdej krowy. Stan zdrowotny krów nie będzie już tajemnicą.

• Wymiary w cm: dl. 335, szer. 225, wys. 228 cm
• Masa: 950 kg
• Wymiary pomieszczenia VMS: 450 x 400 x 275 cm
• Przesył mleka - 25mm stal kwasoodporna
• Wbudowany dotykowy ekran ciekłokrystaliczny
• Niezawodna, niewymagająca serwisu wbudowana pompa hydrauliczna
• Niskociśnieniowa instalacja hydrauliczna
• Wbudowana skrzynka połączeń elektrycznych z zabezpieczeniami
• Wbudowana instalacja myjąca
• W standardzie komputer PC, drukarka i UPS
• Przystosowanie do pracy w środowisku Widows lub Linux
• Tryb pracy w oborze - swobodny, kierowany, limitowany i "Feed first"- VMS może być podłączony do sieci internetowej
• Przesyt ważnych informacji alarmowych za pomocą SMS
• Możliwość dokonywania ustawień i programowania zdalnie, poprzez Internet

FOTO

VMS foto

 

powrot
"Chłodrol-bis" Henryk Piszczyński ul. 25 Stycznia 23, 62-080 Tarnowo Podgórne tel./fax 061 814 71 39 tel. 061 814 64 49 e-mail info@chlodrol-bis.pl
HOSTING I REALIZACJA Rag Jakub Marchlewski