home
oferta
galeria
gielda
kontakt
 
Zobacz także System DeLaval FP204 System karmienia cieląt System żywienia krów
System żywienia ALPRO ®
W zgodzie z potrzebami
System żywienia ALPRO® dostępny jest w różnych konfiguracjach. System pozwala na optymalne żywienie krów w stacjach żywienia oraz umożliwia podłączenie stacji karmienia cieląt CF500. W powiązaniu z danym udojowymi, kalendarzem hodowlanym oraz pozostałymi funkcjami systemu ALPRO® jest bardzo dobrym narzędziem dla hodowcy, pozwalającym na ekonomiczne żywienie krów.

Żywienie krów
Program żywienia ALPRO® pozwala na osiągniecie maksymalnej produkcji mleka od krów, stosownie do ich potencjału genetycznego. Żywienie małymi porcjami paszy treściwej pozwala na utrzymanie optymalnego pH żwacza, obniża ryzyko chorób metabolicznych oraz pozwala na optymalne wykorzystanie paszy.
Stacje żywienia ALPRO® mogą podawać do 4 rodzajów pasz, w tym możliwe jest stosowanie dodatków płynnych poprzez dozownik LD1000. W stadach o wysokich wydajno-ściach mlecznych często podawany jest w okresie okołoporodowym i w pierwszej fazie laktacji glikol polipropylenowy i inne, podobnie działające preparaty. Ich podawanie poprzez stacje żywienia pozwala na rozwiązanie wielu problemów z dozowaniem tych środków w oborach wolnostanowiskowych.

Żywienie cieląt
System żywienia ALPRO® umożliwia pełną kontrolę pobrania płynów i paszy przez cielęta. Kombinacja kontrolowanego żywienia mlekiem i paszą pozwala na odchów cieląt według właściwego programu, daje również znaczne oszczędności czasu pracy.

Inwestycja w system żywienia ALPRO® zwraca się szybko. Prawidłowo odchowana jałówka stanie się w przyszłości wysokowydajną krową. Silne, zdrowe jałówki łatwiej się zacielają, a jako krowy produkują dużo mleka wysokiej jakości. Rzadziej również chorują, co obniża koszty leczenia stada.

powrót do głównego działu oferty

FOTO

systemy żywienia ALPRO®

Zobacz także System ALPRO® System karmienia cieląt System żywienia krów
System żywienia DeLaval FP204
Żywienie zdrowe i ekonomiczne
FP204 to niezwykle łatwy w obsłudze sposób żywienia krów i cieląt.


Sprawdzony system żywienia

Transpondery, czytniki, a także stacje żywienia są identyczne jak w systemie ALPRO®. Procesor FP204 jest przeznaczony do żywienia krów w oborach wolnostanowiskowych, zwłaszcza w mniejszych stadach, gdzie inne funkcje ALPRO9 nie są konieczne. Polecany zwłaszcza w tych gospodarstwach, które posiadają dojarnie bez systemu ALPRO®, również jako doposażenie funkcjonujących obór wolnostanowiskowych.

Dobra inwestycja
Koszty żywienia krów to na ogół powyżej 50% wszystkich kosztów produkcji mleka. Zastosowanie stacji żywienia w oborze wolnostanowiskowej znacząco zwiększa produkcje mleka i zmniejsza koszty żywienia. System żywienia pozwala na układanie dawek pasz treściwych, dostosowanych do wydajności zwierząt. Dzięki procesorowi hodowca otrzymuje dane o rzeczywistym pobraniu paszy przez krowy, co pozwala szybko wychwycić pierwsze objawy chorób.

Nieskomplikowana obsługa
Procesor FP204 jest rozwiązaniem zawierającym funkcje żywienia krów i cieląt. Jego obsługa nie przysparza żadnych problemów również osobom nie mającym doświadczenia w pracy z komputerem. Praca z systemem jest łatwa i nie wymaga dużej ilości czasu.
System może obsługiwać do 4 stacji żywienia, podających do 4 rodzajów pasz, w tym również dzięki zastosowaniu dozownika LD1000 dodatków płynnych, zwłaszcza glikolu polipropylenowego. Procesor FP204 może obsługiwać łącznie do 200 zwierząt (krów i cieląt). Procesor FP204 może również obsługiwać stacje pojenia cieląt CF150.

powrót do głównego działu oferty

FOTO

systemy żywienia
DeLaval FP204

Zobacz także System ALPRO® System DeLaval FP204 System żywienia krów
System karamienia cieląt DeLaval
Cielęta są przyszłością twojego stada
Prawidłowo odchowane cielęta to przyszłości zdrowe i wydajne krowy. Zastosowanie automatów do karmienia cieląt pozwala na pełną kontrolę ich odchowu. Cielęta pobierają pójło podgrzane do temperatury ciała. Zastosowanie kombinacji stacji pojenia i żywienia pozwala na znaczne skrócenie okresu odpajania, dzięki programowi odstawiania cieląt.


Stacja karmienia cieląt DeLaval CF200/CF500
Stacja CF500 dostępna jest w dwóch wersjach - samodzielnej i Alpro®. Stacja CF200 jest dostępna tylko w wersji samodzielnej z własnym procesorem.
Zarówno CF200 jak i CF500 mogą obsłużyć do 50 cieląt. Dostępne są wersje podające pójło z mleka w proszku, mleko świeże lub zakwaszone, oraz wersje Combi podające mleko i preparat. Stacje CF200 oraz CF500 Alpro® można doposażyć w stację żywienia cieląt paszą treściwą.

Stacja karmienia CF150
Stacja CF150 jest uniwersalnym urządzeniem do podawania cielętom zarówno mleka świeżego, zakwaszonego, a także pójła z preparatu. Stacja jest bardzo łatwa w obsłudze. Procesor FP204 pozwala na przyłączenie do 4 stacji i obsługę do 100 cieląt. Zastosowanie stacji pojenia i żywienia pozwala na wykorzystanie programu odstawiania cieląt w oparciu o kontrolę pobrania paszy treściwej. Ten sam procesor może obsługiwać również stacje żywienia krów, a funkcjonujący w gospodarstwie system żywienia FP200 lub FP204 także można uzupełnić o stację karmienia CF150.

Akcesoria do żywienia

Wiadro ze smoczkiem dla cieląt
Cielęta piją poprzez smoczek, co jest bardzo korzystne dla ich zdrowia. Wiadro jest wykonane z trwałego plastiku. Dostarczane jest wraz z elementem mocującym.
971075-80
Smoczek dla cieląt
Proste rozwiązanie pozwalające na picie mleka przez smoczek z wiadra.
971051-01

powrót do głównego działu oferty

FOTO

stacje karmienia

akcesoria do żywienia cieląt

Zobacz także System ALPRO® System DeLaval FP204 System karmienia cieląt
System żywienia krów
Zdrowe krowy, więcej mleka, oszczędność pracy

Wysokowydajne krowy mają duże wymagania żywieniowe. Konieczne jest uzupełnienie dawki podstawowej paszami treściwymi i mineralnymi. Pasze te powinny być podawane z dużą dokładnością, wielokrotnie w ciągu doby. To zadanie w oborze uwięziowej wykona wózek paszowy FW 100 i 200. W naszej ofercie znajduję się również wóz paszowy DeLaval, który rozdrabnia do pożądanej struktury i dokładnie miesza składniki dawki żywieniowej dla krów. Pozwala również na bilansowanie żywienia różnych grub bydła. Wozy paszowe to inwestycja, która zwraca się niezwykle szybko.


Wózek paszowy FW 100 i 200
Sprawdza się w oborach uwięziowych zarówno nowego typu, jak i tych starszych, z wąskimi korytarzami paszowymi. Wykonany z wysokiej jakości stali kwasoodpor-nej, jest trwały i estetyczny. Wózek może być sterowany poprzez zamontowany w nim komputer, może być również dostarczony jako pojazd zdalnie sterowany za pomocą procesora ALPRO®. Warto również zwrócić uwagę na rozwiązanie z poręcznym komputerem przenośnym.

Wózki paszowe FW 100 i 200 dostępne są w wersjach do 4 pasz oraz do 2 dodatkowych pasz mineralnych. Łączna pojemność zasobników wynosi 380 l, z możliwością zwiększenia do 525 1.
czytaj więcej o wózku paszowym FW 100 i 200

Wóz paszowy DeLaval
Wyposażony jest w wydajny i dokładny, poziomy system mieszania. Krowa pobierająca dokładnie wymieszane składniki, w dobrze zbilansowanej w stosunku do potrzeb dawce, utrzymuje właściwe pH żwacza, jest zdrowa i w pełni przyswaja składniki pokarmowe dostarczone w paszy.

Wóz paszowy DeLaval
zbudowany na mocnym podwoziu ma niezależny od ciągnika system hydrauliczny. Rozładunek odbywa się poprzez elastyczną taśmę podajnika, o długości dostosowanej do potrzeb gospodarstwa.

Wóz paszowy DeLaval może być wyposażony w frez pobierający, a także system ważenia SI615 lub zawansowany system SI2040. DeLaval oferuje wozy o pojemności 8, 12 i 17 m3, które mogą być dostarczane z wyposażeniem dostosowanym do potrzeb gospodarstwa. Są również dostępne wersje wozu z podwójnymi podajnikami.

Zastosowanie żywienia pełnoporcjowego (TMR) zwiększa pobranie przez krowy suchej masy, co skutkuje zwiększoną produkcją mleka. Przyswajanie składników z dawki jest wyższe niż przy żywieniu tradycyjnym. To wszystko sprawia, że wóz paszowy znacznie podnosi jakość żywienia krów.
czytaj więcej o wózku paszowym DeLaval

Akcesoria do żywienia

Korytko na paszę treściwą

Bardzo mocne, do zastosowania zarówno dla cieląt,
jak i krów. Łatwe do zamontowania na wygrodzeniach.
972847-02
Podstawka lizawki
Wyjątkowa wytrzymałość materiału i łatwy montaż na wygrodzeniach.
972847-08

powrót do głównego działu oferty

FOTO

wózek paszowy FW 100 i 200

wóz paszowy DeLaval

wóz paszowy DeLaval
w działaniu

akcesoria do żywienia krów

 

powrot
"Chłodrol-bis" Henryk Piszczyński ul. 25 Stycznia 23, 62-080 Tarnowo Podgórne tel./fax 061 814 71 39 tel. 061 814 64 49 e-mail info@chlodrol-bis.pl
HOSTING I REALIZACJA Rag Jakub Marchlewski