home
oferta
galeria
gielda
kontakt
 
zobacz także Zgarniacze do obór uwięziowych Pompy do gnojowicy
Usuwanie obornika i gnojowicy
Systemy przyjazne dla zwierząt
Hydrauliczne i liniowe zgarniacze oferowane przez DeLaval przeznaczone są do usuwania obornika stałego i gnojownicy we wszystkich typach obór. Proste w obsłudze, mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie za pomocą panelu, umożliwiającego pracę zgarniaczy w 6 kanałach jednocześnie.

Zgarniacz DM oraz zgarniacz linowy CSL/CSH
Zgarniacz DM posiada napęd hydrauliczny i jest przeznaczony do wygarniania gnojowicy z obór wolnostanowiskowych. Zgarniacz linowy CSL/CSH porusza się za pomocą specjalnie skonstruowanej liny ze stali nierdzewnej, posiadającej elastyczny rdzeń z tworzywa sztucznego. Cały system pracuje cicho i jednostajnie, co poprawia warunki bytowe krów.

Zgarniacz DML
Nowy zgarniacz DML posiada zwartą budowę i odznacza się łagodnym wykończeniem krawędzi co zwiększa bezpieczeństwo krów. Wyposażony jest w gumowe listwy zgarniające, które dokładnie wygarniają gnojowicę z korytarzy.

Zgarniacz DMW
Przeznaczony jest do korytarzy z kanałem poprzecznym. Specjalna budowa pozwala na pracę zgarniacza w przeciwnych kierunkach.

Zgarniacz DMS
Znajduje zastosowanie w oborach wyposażonych w ruszta. Nieskomplikowana budowa pozwala na szybką instalacje w nowych oraz już istniejących korytarzach gnojowych. Zgarniacz posiada gumowe listwy, zapewniające efektywną i cichą pracę.

Zgarniacz DW oraz DWV
Sztywna i trwała konstrukcja zgarniaczy DW i DWV idealnie nadaje się do usuwania obornika i odchodów płynnych. Zastosowanie odpowiedniego mechanizmu przełączającego zapewnia długą i bezawaryjną pracę.

powrót do głównego działu oferty

FOTO

zgarniacz DM w działaniu

zgarniacz DMS w działaniu

zdjęcia pozostałych modeli

zobacz także Usuwanie obornika i gnojowicy Pompy do gnojowicy
Zgarniacze do obór uwięziowych
Praca może być lżejsza
Chroń swoje plecy i stawy. Mechanizacja usuwania odchodów wydatnie zmniejsza codzienny uciążliwy obowiązek czyszczenia kanałów i stanowisk w oborze.


Prasa hydrauliczna
Zainstalowana w kanale poprzecznym lub na końcu kanału biegnącego wzdłuż stanowisk, wypycha stały i płynny obornik na płytę gnojową. Jej zaletą są niskie koszty eksploatacji oraz niezawodność działania. Kanał poprowadzony bezpośrednio z obory na zewnątrz eliminuje emisję szkodliwych gazów i zapobiega powstawaniu niebezpiecznych dla zwierząt, zwłaszcza w zimie, przeciągów.

Zgarniacz DeLaval MSC2000
Dzięki specjalnej konstrukcji zgarniacz czyści całą szerokość kanału również pod swoją prowadnicą. Bezpieczne i przyjazne dla zwierząt urządzenie bez jakichkolwiek ostrych elementów.

Zgarniacze ręczne
• Mocny, zaokrąglony, metalowy zgarniacz z gumową końcówką
928349-44 - 55 cm; 928349-43 - 75 cm
• Prosty metalowy zgarniacz z gumową końcówką
928349-30 - 40 cm
• Lekki zgarniacz plastikowy
973101-05
• Zgarniacz plastikowy z materiału odpornego na uderzenia
988824-10

powrót do głównego działu oferty

FOTO

prasa hydrauliczna i zgarniacz MSC2000

zgarniacze ręczne

zobacz także Usuwanie obornika i gnojowicy Zgarniacze do obór uwięziowych
Pompy do gnojowicy
Efektywne mieszanie, rozdrabnianie i pompowanie
Pompy DeLaval stanowią sprawdzone narzędzie do optymalnego zagospodarowania gnojowicy. Łączą w sobie funkcje mieszania, rozdrabniania części stałych oraz pompowania i załadunku wozów asenizacyjnych. Umożliwiają uzyskanie w pełni wartościowego nawozu.


Pompa traktorowa TP360
Charakteryzuje ją możliwość pracy na różnych głębokościach i pod różnymi kątami oraz łatwe przemieszczanie pomiędzy zbiornikami bez potrzeby rozłączania wałka przekaźnikowego.
• Wymagana moc: 60 KM / 44 kW;
• Wydajność maks.:
- pompowanie - 7000 l/min
- mieszanie - 10 000 l/min

Pompa traktorowa TP270
Sprawdzone narzędzie wykorzystujące napęd ciągnika do optymalnego zagospodarowania gnojowicy. Dzięki wydajnej pracy umożliwia uzyskanie w pełni wartościowego nawozu w krótkim czasie.
• Wymagana moc: 70 KM / 51 kW
• Wydajność maks.:
- pompowanie - 9000 l/min
- mieszanie - 11 000 l/min

Pompa elektryczna ESP
Umożliwia zarówno mieszanie jak i przepompowywanie gnojowicy oraz jej załadunek. Oferowana jest z silnikami o mocy 11 kW (ESP 11), 15 kW (ESP 15) lub 18,5 kW (ESP 19). Dostępne są również warianty posiadające możliwość bezpośredniego przyłączenia do rurociągu podziemnego.

powrót do głównego działu oferty

FOTO

w działaniu

modele

prasa do transportu
gnojowicy

powrot
"Chłodrol-bis" Henryk Piszczyński ul. 25 Stycznia 23, 62-080 Tarnowo Podgórne tel./fax 061 814 71 39 tel. 061 814 64 49 e-mail info@chlodrol-bis.pl
HOSTING I REALIZACJA Rag Jakub Marchlewski